Вгору
  • Кафедра комп'ютерних наук та програмної інженерії
  •  

МИ НАВЧАЄМО НАЙСУЧАСНІШИМ ІНФОРМАЦІЙНИМ ТЕХНОЛОГІЯМ!

 

Кафедра  готує фахівців за такими освітніми рівнями та ступенями:

  • Фаховий молодший бакалавр  (спеціальність: 121 «Інженерія програмного забезпечення»)
  • Бакалавр (спеціальності: 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки»)
  • Магістр (спеціальності: 122 «Комп’ютерні науки»)
  • Доктор філософії PhD (спеціальності: 122 «Комп’ютерні науки»)

Випускники кафедри застосовують набуті в університеті знання та навички у всіх сферах інформаційних технологій та програмування комп’ютерних систем і мереж, що є засадами сучасного цивілізованого світу.

  

Основні переваги навчання на кафедрі:

  • проектний підхід,
  • створюєш власний стартап
  • міцна сінергія із ІТ сектором
  • насичений гнучкий навчальний план
  • креативні викладачі

 

Кадровий склад.

На кафедрі працюють висококваліфіковані фахівці своєї справи, з досвідом практичної роботи у ІТ галузі. Основні зусилля кафедра на теперішньому етапі свого розвитку спрямувала на впровадження інноваційних технологій та методів у процес навчання. Якісно впроваджуються та застосовуються новітні технології та засоби навчання:

  • комп’ютерні аудиторії обладнані сучасною технікою та програмним забезпеченням;
  • поглиблюється практика дистанційного навчання;
  • захист курсових робіт та проектів відбуваються із застосуванням  інтерактивних дошок та комп’ютерної техніки;
  • впроваджуються хмарні ресурси для збереження та передачі інформації;
  • вдосконалена система формування компетентностей бакалаврського, магістерського та аспірантського рівнів на підґрунті їх гармонізації з професійними стандартами роботодавців.

За час свого навчання студенти отримують знання та навички, достатні для експлуатації та захисту сучасних інформаційних систем, таких як: автоматизовані системи управління, системи штучного інтелекту та інтелектуальні системи обробки інформації та прийняття рішень.

 

Студенти вивчають:

  • принципи побудови та архітектури сучасних автоматизованих систем;
  • методи побудови і аналізу типових моделей баз даних та знань, складних об’єктів і систем;
  • методи розробки системного і прикладного програмного забезпечення для автоматизованих систем різноманітного призначення;
  • мови програмування (Python, C++, C#, Java, JavaScript, PHP, HTML, SQL);
  • прикладні програмні пакети (Microsoft Office, Open Office, Paradox, Adobe PhotoShop, CorelDraw, Mathcad, NetCracker, Electronic Workbench, Tableau, Data Mining);
  • геоінформаційні системи (ArcGIS) – як інструментарій візуалізації та аналізу статистичної і просторової інформації та редактор географічних карт;
  • програмні засоби для створення мультимедійних систем.

Від 1995 року кафедра проводить і готує своїх студентів до щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології в економіці, менеджменті і бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти», що присвячена проблемам застосування інформаційних технологій у всіх галузях людської діяльності, прийняттю оптимальних рішень, активним формам навчання.

Основні дослідження на кафедрі проводяться у рамках таких наукових напрямів:

  • проектування комп'ютерних мереж та методів захисту інформації; проектування баз даних та баз знань;
  • методи організації ефективних обчислень в комп'ютерних системах; методи та засоби аналізу транспортних систем;
  • методи і засоби аналізу та проектування програмних систем; методи і засоби інтелектуалізації комп'ютерних і програмних систем;

 

 

 

 

Єнікєєв Олександр Фанилович   -  завідувач  кафедри, доктор технічних  наук за спеціальністю 05.13.05. - комп’ютерні системи та компоненти, доцент. Закінчив у 1982 році Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Інформаційно-вимірювальна техніка».

Автор 154 наукових та методичних праць, серед яких: 2 одноосібні монографії; 4 навчальних посібника, серед них 3 мають гриф МОН України; 7 статей у базі Scopus; 2 статі у базі Web of Science, 7 статей у закордонних спеціалізованих виданнях; 52 наукові статі у фахових виданнях України; 13 авторських свідоцтва; 18 методичних вказівок.

Напрямок наукової діяльності: розробка теоретичних засад побудови програмно-апаратних засобів із покращеними метрологічними характеристиками на основі цифрового оброблення даних непрямих вимірювань у вигляді сигналу флуктуацій швидкості обертання колінчастого валу та створення продуктивних інформаційних технологій зменшення витрат палива дизель-генераторів.

 

Доровський Володимир Олексійович - професор кафедри комп’ютерних наук та програмної інженерії ПВНЗ «Європейський університет».

Закінчив Криворізький гірничорудний інститут у 1966 році за спеціальністю “Автоматизація процесів збагачувальних фабрик” та отримав кваліфікацію гірничого інженера-електромеханіка з автоматизації. Доктор технічних наук за спеціальністю 05.13.06 “Інформаційні технології” з 2004 року. Присвоєно вчене звання професора 21.04.2005 року.

Володимиром Олексійовичем опубліковано понад 260 робіт, численна кількість довідкових та методичних посібників, статей у періодичних та фахових виданнях.

Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах - 57 років.

 

 

Ткаченко Андрій Олександрович - кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук та програмної інженерії ПВНЗ «Європейський університет».

Закінчив Донбаську державну машинобудівну академію у 2003 році, отримав кваліфікацію магістра з автоматизованого управління технологічними процесами.

Автор 26 наукових та методичних праць, серед яких: 5 навчальних посібників, 21 наукова стаття у фахових виданнях України; 2 патенти на винахід.

Web розробник із стажем 9 років, сфера інтересів: розробка WordPress тем та додатків, SEO, системи штучного інтелекту.

Напрямок наукової діяльності: розробка методів діагностування електричних машин, математичне моделювання та дослідження несиметричних режимів роботи асинхронних двигунів, динаміка теплових процесів в асинхронних машинах.

 

Литвиненко Леонід Олександрович – кандидат технічних наук, обіймає посаду старшого викладача кафедри.

Закінчивши у 2009 році механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, продовжив навчання в аспірантурі Європейського університету за спеціальністю 05.13.06 – «Інформаційні технології».

Цікавиться математичними моделями для обробки природної мови та функціональним програмуванням. Також має наукові інтереси в області машинного навчання. Доповідач конференцій по комп'ютерній лінгвістиці «Діалог» та по машинному навчанню AI Ukraine. Має понад 20 наукових публікацій, з яких 5 у міжнародних наукових виданнях, що входять до міжнародних науково-метричних баз, в тому числі Scopus, 2 патенти.

У 2017 році захистив кандидатську дисертацію та здобув науковий ступінь доктора філософії за спеціальністю «Інформаційні технології». Стаж науково-педагогічної роботи Леоніда Олександровича близько 10 років.

 

Левченко Сергій Васильович – старший викладач кафедри комп’ютерних наук та програмної інженерії.  У 2012 р. закінчив Полтавський національний  технічний університет ім. Юрія Кондратюка. У 2018 р. здобув кваліфікацію магістра з комп’ютерних наук, отримавши диплом з відзнакою. У Європейському університеті працює з 2018 р. Викладає навчальні дисципліни «Комп’ютерні мережі», «Архітектура комп’ютера», «Операційні системи», проводить навчальну та технологічну практику. Сергій Васильович координатор навчальної студентської лабораторії на факультету інформаційних систем та технологій. Має 6 наукових публікацій, у тому числі наукові статті, опубліковані у фахових виданнях, тези науково-практичних конференцій.

 

Наукові інтереси: ІТ в навчальному процесі, технології дистанційного навчання, захист інформації, безпека інформаційних систем, хмарні технології.

 

 

Остапчук Ілля Сергійович - викладач кафедри комп’ютерних наук та програмної інженерії. У 2023 році отримав ступінь магістра з комп'ютерних наук ПВНЗ “Європейський університет”.

Ілля Сергійович приймає активну участь у проведенні тренінгів стартап клубу Європейського університету.

Коло наукових інтересів: розробка новітніх інформаційних технологій із застосуванням методів штучного інтелекту.

Має практичний досвід у розробці програмного забезпечення, адміністрування Linux систем та архітектури штучного інтелекту.

 

 

 

Також на кафедрі за сумісництвом працюють к.т.н, доц. Ніколаєвський О.Ю., к.т.н, доц. Улічев О.С., к.т.н., Яровий Р.О., ст.викл. Милашенко В.М.

 

  • Останні новини
  •  


Набір, реєстрація
  • fb
  • yt
  • tt
(044) 334-53-04
бульвар академіка Вернадського, 16 В
Visa / MasterCard